Правила застосування травматичної зброї й відповідальність. Необхідна оборона.
7 December 2009Пістолет Röhm RG96. Не травматик і не газовий, а від народження стартовий!
21 December 2009Розглянутий нами сьогодні пістолет випускається спільним українсько-німецьким підприємством «Шмайсер». Офіційно пістолет газовий, але ранні версії, що випускалися до кінця 2003 року, ентузіасти без серйозних механічних втручань, перетворювали в гумостріл.
Справа в тому, що ранні версії SCHMEISSER ПГШ-790 мали зйомний розсікач, і доробка під стрілянину травматичним патроном зводилося до викручування розсікача й укрученню дросельної трубки.
Причому все необхідне, звичайно продавалося в комплекті прямо в магазині, природно не офіційно. Дросельна втулка вкручувалася для того, що б автоматика пістолета могла працювати із травматичним патроном.
Демократична ціна й «особливість» ранніх версій пістолета зробила модель ПГШ 790 від СП «Шмайсер» найбільш популярною в Україні. Екземпляри, яки продаються сьогодні не дозволяють витягти розсікач із пістолета без втручання в його конструкцію.
Хочеться відразу попередити, що зміна цільового призначення ранніх версій пістолета ПГШ 790 не законна й по об’єктивних причинах у власника такого «травматика» можуть бути проблеми із правоохоронними органами, а газовий пістолет може бути визнаний експертами вогнепальною зброєю.
Ще більш серйозна відповідальність може чекати тих, хто захоче «модернізувати» більш пізні версії ПГШ 790. Тому реальним і потенційним власникам пістолета ПГШ 790 хочеться порадити, не порушувати закон і використовувати зброю строго за призначенням.
Газовий пістолет ПГШ 790 дозволяє вести стрілянину газовими й шумовими патронами калібру 9мм у напівавтоматичному режимі, а також, разом з насадкою робити запуск сигнальних ракет діаметром 15мм.
Магазин представленого екземпляра пістолета семизарядний. Засувка магазину виконана у вигляді кнопки у верхній частині рукоятки (під великий палець). На відміну від пятизарядной версії, семизарядний пістолет ПГШ 790 має затворну затримку.
Деталі пістолета виконані переважно й спеціального сплаву – ЦАМ (цинк, алюміній, мідь). Звичайно, до збройової сталі цьому сплаву далеко, але він досить міцний. За заявою виробника зі штатним патроном ресурс пістолета ПГШ 790 становить 5000 пострілів.
Пістолет ПГШ 790 досить легкий і без патронів важить 560 грам. Довжина пістолета становить 160 мм, ширина 32 мм, а висота 115 мм.
ПГШ 790 можна назвати справжньою українською класикою перехідного «газово-травматичного» періоду. Власники ранніх версій пістолета відзначають гарну точність бою травматичними нобоями й з нетерпінням чекають змін в українськім законодавстві, які дозволять «простим смертним» легально оборонятися від протиправних зазіхань на їхнє життя й здоров’я.