Семизарядний пістолет ПГШ 790. Українська класика перехідного «газово-травматичного» періоду.
14 December 2009Фотоогляд травматичного пістолета ПСМ-Р із правильним воронінням.
28 December 2009Коли в Україні й Росії мало хто знав про існування травматичних пістолетів і револьверів, а вітчизняних розробок і зовсім не існувало бал правила німецька фірма Röhm. Звичайно ж, компанія Röhm не спеціалізується на випуску спецзасобів для відстрілу патронів споряджених еластичною кулею, а випускає винятково сигнальну, газову та пневматичну зброю, але в нашій батьківщині зложилося так, що продукція Röhm прижилася як виробник газових пістолетів з можливістю використання травматичних нобоїв.
У цей час в Україні знайти в магазині продукцію цієї компанії практично неможливо, як і оформити дозвіл на подібний «газовик», але ті, хто зареєстрував свою зброю до 2006 року, дотепер їм і володіють.
Сьогодні ми розповімо про один з «динозаврів» від Röhm, а саме про пістолет Röhm RG96 PTB699.
Пістолет Rohm RG96 виробник позиціонує як сигнальний і навіть пише про це в експлуатаційних документах і більшими буквами на коробці – «SELBSTLADE SIGNAL PISTOLE RG 96». А от у країнах СНД і Україні зокрема, даний екземпляр, чомусь відносять до категорії газової зброї й оформляють відповідні дозвільні документи.
Свою зовнішність Rohm RG96 успадкував у легендарного пістолета HK P8, на цьому всі подібності з оригіналом від Heckler&Koch закінчуються, хіба що рамка в RG96 виготовлена з аналогічного по своїх характеристиках пластику. Ударно спусковий механізм, розміщення зворотної пружини й конструкція затвора зовсім інші.
Пістолет Rohm RG96 під патрони 9 mm P.A. Knall / Gas було вперше виготовлено більш ніж десять років тому, в 1996 році. Перші кілька років компанія Rohm випускала пістолет RG96 з маленьким циліндричним роз сікачем довжиною близько 10 мм. Розсікач викручувався буквально нігтем і слух про це розлетівся дуже швидко.
З 2000 року практично всі пістолети Rohm RG96 ішли вже з незнімною поперечною перегородкою, а деякі екземпляри навіть із хрестовиною в каналі стовбура. Із цього момент в аматорів самооборони зі зброєю в руках, інтерес до даної моделі практично повністю зник, а згодом зник із продажу й сам RG96.
Пістолет Rohm RG96 досить великий і важкий, важить 850 грам без спорядженого магазину, але ергономіка відмінна, хват зручний, прицільні пристосування досить великі. Магазин уміщає 9 патронів. Вірогідно довідатися, із чого виготовлений затвор пістолета не вдалося. Те, що це не сталь 100%, а от який саме сплав «силумін» або ЦАМ не відомо. УСМ виготовлений зі сталі.
При стрілянині штатним газовим або холостим (шумовим) патроном ресурс пістолета Rohm RG96 становить близько 3000 пострілів. Ентузіасти, які вирішилися використовувати RG96 у якості «травматика» розповідають, що пістолет спокійно витримує до 500-700 пострілів і навіть із посиленим зарядом проблем не виникає. Купчастість при цьому на відстані 5-6 метрів відмінна.
Але не все так гладко. З достовірних джерел стало відомо, що при великому настрілі «не правильними» патронами бували випадки руйнування передньої частини затвора, хоча в живу подивитися на зіпсований пістолет поки не доводилося.
Як не крути, а пістолет Rohm RG96, хоча й колись, по відкликаннях власників, міг «стріляти гумою», не призначений для відстрілу патронів споряджених еластичною кулею й експериментувати в даному напрямку категорично не рекомендується. Це небезпечно не тільки для здоров’я, але й для процесуального статусу власника Rohm RG96, тому що цей, по суті, стартовий пістолет, оформлений як газовий, швидше за все, буде визнаний вогнепальною зброєю.